Pro organismus je nezbytná, ale živina to není. Bez vody bychom přežili šest, maximálně deset dní. Tvoří 60 % našeho těla a jelikož ji stále ztrácíme, musíme ji neustále doplňovat.
Člověk by měl vypít minimálně 40 mililitrů tekutiny na 1 kilogram své tělesné hmotnosti. Při vysokých teplotách i více. Vhodná je čistá voda doplněná citrónem a mátou, čaje, 100% zeleninové a ovocné šťávy ředěné vodou, ale i minerálky. Pocením dochází totiž nejen ke ztrátě tekutin, ale i minerálů.
Mnohdy si chceme dopřát lepší vodu a sáhneme po balených vodách. Díky špatnému skladování to nemusí být lepší volba. Zkuste se podívat na internet, jak je na tom s kohoutkovou vodou oblast, kde bydlíte. Vodárny pravidelně zveřejňují výsledky analýz kohoutkové vody. Možná zjistíte, že si klidně můžete odpustit tahání těžkých pet lahví a vychutnat si vodu z kohoutku. Stačí myslet na to, abyste dali do lednice večer nachladit džbánek s vodou a pak ji dle potřeby můžete ředit na pro vás příjemnou teplotu.

Z obyčejné vody můžeme během chvilky udělat vodu neobyčejnou. Stačí do ní vymačkat kterýkoliv z citrusových plodů, přidat bylinky, nasypat ovoce, či nakrájet okurku. Jahody, maliny, borůvky a rybíz ve spojení s mátou, meduňkou i bazalkou vytvoří z kohoutkové vody během chvilky stylové pití.
Pokud pořádáte letní party, či dámskou jízdu, naplátkujte okurku, přidejte trochu šťávy z ovoce, dejte do pěkných sklenic (mohou být i zavařovačky, které mají pod hrdlem uvázané lýko) a třeba jedlé květy na ozdobu. Je však nutné sáhnout po takových, které nejsou navíc ošetřeny chemickým postřikem. A které květy můžete na ozdobu využít? Třeba levanduli, sedmikrásky, hvozdíky, plátky růží, pampelišky, měsíček, macešky či fialky.
